LOKATY

Informacje o lokatach bankowych i lokatach SKOK w jednym miejscu.

NAJLEPSZA LOKATA BANKOWA

Banki oferują najlepsze lokaty bankowe najwyżej na 5 % w skali roku. Czasem proponują wyższe, promocyjne oprocentowanie lokat, które daje wyższe zyski niż tradycyjne lokaty bankowe. Czasem opłaca się też zakładać lokaty internetowe tzw. e-lokaty. Jak wybrać najlepsze lokaty bankowe, przeglądając ranking lokat, porównanie lokat i oprocentowanie lokat czy z najnowszym : lokaty bankowe porównanie. Przedstawiamy poradnik wyboru najlepszej lokaty z oprocentowaniem lokaty najwyższym na rynku.

lokaty_2

Wojna o lokaty bankowe między bankami zakończyła się, banki już nie proponują tak wysokie oprocentowanie lokat, ale lokaty bankowe dla wielu z nas jako oszczędzanie w banku ma jeden zasadniczy walor - lokaty są bezpieczne, bo korzystamy w przypadku lokat bankowych choćby z gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (kwota do równowartości 100 tys. euro ma pełne gwarancje BFG). Teoretycznie lokata bankowa to bardzo prosty produkt, jednak wybór najlepszej lokaty dla nas z ofert banków i ich propozycji lokat wcale nie jest taki prosty. Mamy różne priorytety, różne oszczędności i odmienne oczekiwania.

Spróbujmy wybrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnej osoby, w określonej sytuacji. Poradnik lokat bankowych - to najważniejsze rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, by wybrać najlepszą lokatę w banku.

OPROCENTOWANIE LOKAT BANKOWYCH MAKSYMALNIE DO 5 %.

Oprocentowanie lokaty
5,80%
5,60%
5,60%
5,50%
5,40%
5,40%
5,30%
5,20%
5,20%
5,20%
5,10%
5,10%
5,00%
5,00%
5,00%
4,90%
4,75%
4,75%
4,70%
4,50%
4,50%
4,35%
4,26%
4,26%
4,25%
4,20%
4,20%
4,10%
4,00%
4,00%
4,00%
4,00%
4,00%
4,00%
4,00%
Lokata na
12M
6M
12M
2M
6M
12M
3M
4M
6M
12M
3M
3M
2M
6M
6M
3M
1M
3M
3M
6M
12M
12M
9M
12M
2M
1M
12M
6M
1M
2M
2M
3M
3M
3M
9M
Lokata
Lokata Pewna z ROR
Lokata Pewna z ROR
Lokata Pewna
mLOKATA (promocja)
Lokata Pewna
Lokata Nowa z ROR
Lokata Pewna z ROR
Lokata Pewna
Lokata Nowa z ROR
Lokata Nowa
Lokata Pewna
Lokata Pewna
db Lok@ta (+ROR)
Lokata Pewna
Lokata Nowa
Lokata Nowa z ROR
Lokata na Dobry Pocz.
Lokata na Dobry Pocz.
Lokata Nowa
lokata Jesienna
eLokata24 nowożeńcy
Lokata Bankowa
Lokata Bankowa
Lokata Dynamicznie
Lokata na Start
Lokata Pewna z ROR
Interlokata
Lokata Bankowa
Lokata Pewna
Lokata Mobilna
Lokata Mobilna
Lokata TOP BIS
Pierwsza Lokata
Lokata Jesienna
Interlokata
Lokaty w:
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
mBank
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
Deutsche Bank
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
SKOK Wołomin
Idea Bank
Idea Bank
SKOK Wołomin
SKOK Polska
SK Bank
SKOK Polska
SKOK Polska
SK Bank
Getin Online
SKOK Wołomin
SK Bank
SKOK Polska
SKOK Wołomin
GETIN Bank
Getin Online
SK Bank
Meritum Bank
SKOK Polska
SK Bank

Różnice w oprocentowaniu rocznych lokat bankowych w bankach są bardzo duże: od 2 proc. do maksymalnie 5 proc w skali roku. Banki poczuli się bezpieczniej, nie ma już takich problemów z uzyskaniem finansowania na rynku międzybankowym, więc spadło oprocentowanie lokat , które rok temu dochodziło do 10 proc. dla tradycyjnej lokaty bankowej.

Zwyczajowo banki podają oprocentowanie lokat roczne, więc lokata np. 3-miesięczna z oprocentowaniem lokaty 4 proc. po tych trzech miesiącach da nam ok. 1 proc. zysku. Pamiętajmy też, że lokaty bankowe można zerwać przed terminem jego zapadalności, czyli wycofać wcześniej swoje pieniądze, ale wówczas na pewno stracimy przynajmniej część należnych odsetek z lokaty. Zjawiskiem coraz częstszym na naszym rynku jest możliwość negocjowania wysokości oprocentowania lokaty. Każdy klient może indywidualnie rozmawiać z doradcami w banku i uzyskać oprocentowanie lokaty dopasowane do kwoty lokaty bankowej i jego sytuacji. Najczęściej jednak możliwość negocjacji dotyczy tylko większych kwot lokaty bankowej. Można wówczas uzyskać wyższe oprocentowanie lokaty, niż wynika to z normalnej oferty banku dla lokaty bankowej o standardowym oprocentowaniu.

CZĘSTA KAPITALIZACJA ODSETEK Z LOKATY OZNACZA WYŻSZY ZYSK LOKATY

Im częściej odsetki od lokaty bankowej są kapitalizowane, tym większy dochód z lokaty. Ludzie często nie mają świadomości, jak ważna jest to sprawa. W długim okresie, dzięki dopisywaniu odsetek od lokaty, zysk z lokaty bankowej może być dużo wyższy. Przy kapitalizacji miesięcznej po pierwszym okresie kwota naszej lokaty bankowej powiększa się o wartość należnych odsetek z lokaty za pierwszy miesiąc. Oprocentowanie lokaty w drugim miesiącu liczone jest od kwoty powiększonej o te odsetki z lokaty. W efekcie lokata roczna z oprocentowaniem 4,3 proc., która jest kapitalizowana tylko raz na końcu jej istnienia, daje mniej zysków niż lokata z takim samym oprocentowaniem lokaty, ale która gwarantuje nam kwartalną kapitalizację odsetek z lokaty. Częstsza kapitalizacja ma jeszcze jedną zaletę. Jeśli zrywamy lokaty bankowe przed okresem zapadalności, to naliczone już odsetki są naszym zyskiem. Jeśli kapitalizacji nie ma, albo jeszcze jej nie było i zrywamy lokatę, to otrzymamy tylko kwotę nominalną, którą powierzyliśmy bankowi zakładając lokatę bankową.

MOŻNA UNIKNĄĆ PODATKU OD ZYSKÓW KAPITAŁOWYCH ZAKŁADAJAC LOKATY JEDNODNIOWE BEZ PODATKU BELKI

Teoretycznie dochód z lokaty musi zostać pomniejszony o 19proc. podatek od zysków kapitałowych, zwany podatkiem Belki. Banki znalazły sposób obejścia tego obowiązku. Banki zaproponowały klientom lokaty jednodniowe z dzienną kapitalizacją odsetek od lokaty. Jeśli odsetki z lokaty jednodniowej są kapitalizowane każdego dnia i kwota lokaty bez podatku nie przekracza kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od oprocentowania lokaty oferowanego przez bank), to wówczas należne odsetki z lokaty jednodniowej mogą być mniejsze niż 50 gr. W takiej sytuacji, zgodnie z prawem, podatek nie jest pobierany. Coraz więcej banków ma więc w swojej ofercie lokaty jednodniowe bez podatku Belki z dzienną kapitalizacją.

Tradycyjna lokata bankowa w wysokości 5 tys. zł, z oprocentowaniem 5 proc. w skali roku da nam po roku 202 zł zysku. W przypadku takiej samej lokaty jednodniowej, ale z dzienną kapitalizacją, nasz zysk wzrasta to 250 zł. Trzeba pamiętać o tym, że przy codziennej kapitalizacji odsetek z lokaty jednodniowej bank może w zasadzie w każdej chwili zmienić oprocentowanie lokaty. Tylko w Noble Bank i Meritum Bank można otrzymać stałe oprocentowanie lokaty jednodniowej nawet na rok przy dziennej kapitalizacji (nie można jednak wycofać pieniędzy z lokaty jednodniowej przed terminem jej zapadalności, bez utraty odsetek z lokaty bez podatku)

LOKATY INTERNETOWE E-LOKATY DAJĄ WYŻSZE ZYSKI

Lokaty przez internet (e-lokaty) są już w ofercie większości banków w Polsce i ich cechą charakterystyczną jest nieco wyższe oprocentowanie lokat niż przy tradycyjnych lokatach bankowych zakładanych w oddziale banku. Bankom takie rozwiązanie się opłaca. Duża liczba klientów w oddziale wymaga zatrudnienia dodatkowych pracowników, natomiast w przypadku lokaty internetowej klient sam wykonuje wszystkie niezbędne czynności związane z jej założeniem. W rezultacie np. w oddziale banku oprocentowanie 3 miesięcznej lokaty założonej w oddziale wynosi np. 4,5 proc., a przez internet nawet 5 proc.

OPROCENTOWANIE ZMIENNE DLA LOKATY TYLKO GDY OCZEKUJEMY PODWYŻEK STÓP PROCENTOWYCH

Krótkie lokaty i oprocentowanie lokat zmienne mają sens w okresach przed spodziewanym wzrostem stóp w banku centralnym. Banki oferują lokaty bankowe zarówno z oprocentowaniem lokat stałym, w całym okresie kredytowania, jak i z oprocentowaniem lokat zmiennym. Teoretycznie w okresach, w których spodziewamy się wzrostu inflacji i podwyżek stóp procentowych, lepiej zakładać lokaty bankowe na krótszy okres lub z oprocentowaniem lokat zmiennym, bo wówczas będzie można skorzystać na podwyżkach. Z tego powodu część klientów może preferować obecnie lokaty z oprocentowaniem lokat zmiennym. Pamiętajmy jednak, że oprocentowanie lokat tego rodzaju lokat bankowych jest najczęściej niższe niż tych ze stałą stopą. Przeciętne oprocentowanie lokat ze stałą stopą wynosi 4,3 proc., a ze zmienną 3,93 proc. Nawet jeśli bank podwyższy oprocentowanie lokat, to może być ono nadal niższe niż tej ze stałą stopą. Eksperci podkreślają też starą zasadę, że przy zmiennym oprocentowaniu lokat bankowych bank bardzo szybko obniża oprocentowanie lokaty, gdy spadają stopy procentowe, natomiast z podwyżkami oprocentowania lokat zwykle zwleka (gdy stopy idą w górę).

OSTROŻNIE Z LOKATAMI PROGRESYWNYMI I DUBELTOWYMI

W reklamach banki często reklamują oprocentowanie lokat progresywne dochodzące np. do 10 proc. Do takich ofert należy podchodzić bardzo ostrożnie, bo wysokie oprocentowanie lokaty bankowej jest naliczane tylko w ostatnim miesiącu. W pierwszym okresie lokaty odsetki mogą być wielokrotnie niższe (np. 2 proc.). Podnoszenie oprocentowania lokat w kolejnych miesiącach ma zachęcić klientów do pozostawiania pieniędzy w banku na lokacie bankowej na dłużej. Aby porównać atrakcyjność takiej lokaty z tradycyjnymi lokatami bankowymi, należy policzyć, ile wynosi średnia wartość oprocentowania w całym okresie trwania lokaty progresywnej. Zapoznać się z aktualnym lokaty bankowe porównanie. Oferta jest opłacalna tylko wówczas, jeśli to średnie oprocentowanie lokat okaże się wyższe od oprocentowanie zwykłej lokaty bankowej. Niektóre banki oferują też tzw. lokaty dubeltowe (BGŻ, PKO BP). Tu również klient powinien być bardzo czujny. Jedna część pieniędzy, zwykle mniejsza, jest zdeponowana na wyższy procent, a druga to lokata oprocentowana zdecydowanie niżej. W tym wypadku także trzeba ocenić średni dochód z obu lokat bankowych i dopiero wówczas wyliczyć, czy jest to dla nas atrakcyjna propozycja dla zakładanej najlepszej lokaty bankowej.

 
Lokaty Ranking lokat październik 2014

Nastał wreszcie czas, kiedy kolejny ranking lokat październik 2014 zasygnalizował, że banki powoli rezygnują z dalszego obniżania oprocentowania lokat, a nawet niektóre banki czy SKOK-i decydują się na niewielkie podwyżki oprocentowania w przypadku lokat długoterminowych. Prawdopodobne zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych przez RPP oraz systematyczny odpływ oszczędności z...

Lokata Mój Zysk - Getin Bank

Lokaty Getin Bank w Open Finance i  w Getin Online z oprocentowaniem od 3,4% do 3,5% na 6 miesięcy od 50.000 zł. Lokaty bankowe ● Lokata Mój Zysk w rankingu lokat na 6 miesięcy znajdują się poza podium z takim oprocentowaniem, ale wciąż jest w czołówce. Zakładana jest przez pośrednika finansowego Open Finance lub w banku internetowym Getin Online. Musimy jednak zdawać sobie...

Lokaty Ranking lokat październik 2014

Nastał wreszcie czas, kiedy kolejny ranking lokat październik 2014 zasygnalizował, że banki powoli rezygnują z dalszego obniżania oprocentowania lokat, a nawet niektóre banki czy SKOK-i decyduj...

Lokaty - Ranking lokat wrzesień 2014

Lokaty bankowe. Jak co miesiąc na podstawie: Ranking lokat wrzesień 2014 spróbujemy podpowiedzieć jak obecnie są oprocentowane lokaty bankowe, czy lokaty bankowe wciąż gwarantują bezpieczeńst...

Ranking lokat - najlepsze lokaty bankowe lipiec 2014

Ranking lokat lipiec 2014. Nawet w upalne wakacyjne dni szukamy lokat bankowych o najwyższym oprocentowaniu lokaty, która przyniosą jak największy zysk z posiadanych oszczędności. Nie jest łatw...

Lokaty Ranking lokat. Porównanie lokat czerwiec 2014

Czas na czerwcowy ranking lokat, który prezentuje jedynie najlepsze lokaty bankowe z najwyższym oprocentowaniem, tak powyżej 3,5% w skali roku. Znalezienie bowiem wysoko oprocentowanej lokaty banko...

Lokaty bankowe. Ranking lokat maj 2014

Najlepsze lokaty bankowe wybrane na podstawie ranking lokat maj 2014 czy lokaty bankowe porównanie lokat mają oprocentowanie od 3 do 5 procent z zakładanej lokaty. Jak wynika z danych NBP, średnie...

Lokaty Ranking lokat kwiecień 2014

Lokaty Ranking lokat kwiecień 2014. Oprocentowanie najlepszych lokat bankowych dostępnych obecnie w ranking lokat przekracza 3 % w skali roku, dochodząc nawet do 4% dla nowych klientów banku. Rank...

Najlepsze Lokaty ► Ranking lokat marzec 2014

Najlepsze Lokaty Bankowe w Ranking lokat marzec 2014. Gdzie warto zakładać najlepsze lokaty bankowe mimo kolejnej obniżki oprocentowania lokat w Ranking lokat marzec 2014? Dla wielu oszczędzający...

Najlepsze lokaty w 2014? Ranking lokat 2014

Ranking lokat 2014 pomoże założyć najlepsze lokaty bankowe, które przyniosą największe zyski z lokaty. Powiemy gdzie znaleźć najlepsze lokaty bankowe, które wciąż są bezpieczną i zyskown...

Lokaty Ranking lokat grudzień 2013

Ostatni ► tym razem grudniowy ranking lokat w 2013 roku przyniósł sporo zmian i przetasowań jeśli chodzi o podium, jednak co najważniejsze pokazuje, że warto zakładać lokaty bankowe mimo naj...

Lokaty Ranking lokat listopad 2013

Ranking lokat listopad 2013 - miesiącem oszczędzania. O przeczytaniu rankingu lokat, przed założeniem lub kolejnym odnowieniem lokaty bankowej zwyczajnie zapominamy. Szczególnie teraz, gdy musimy...

REKLAMA

 

Najlepsze lokaty w 2014? Ranking lokat 2014

Ranking lokat 2014 pomoże założyć najlepsze lokaty bankowe, które przyniosą największe zyski z lokaty. Powiemy gdzie znaleźć najlepsze lokaty bankowe, które wciąż są bezpieczną i zyskowną inwestycją dla naszych oszczędności. Lokaty. Pomożemy zdecydować na podstawie analizy trendu oprocentowania lokat wynikającego z publikowanego co miesiąc rankingu lokat: czy w danym miesiącu jest dobry moment do założenia lokaty długoterminowej na 6 czy lokaty na 12 miesięcy, czy może lepiej oszczędzać na krótko i wybrać lokaty 1, 2, 3, 4, 5-miesięczne. Rynek lokat cechuje się dużą zmiennością, więc wszystko co zawiązane jest z oprocentowaniem lokat, ranking lokat, porównanie lokat oraz wszystkie promocyjne lokaty bankowe, dzięki którym można zarobić jeszcze więcej, znajdziesz tutaj na stronie e-lokaty.pl. Na podstawie lokaty bankowe porównanie lokat 2014 podpowiemy do którego banku czy SKOK-u warto się udać z nadmiarem gotówki po najlepsze lokaty bankowe mimo kolejnej obniżki stóp procentowych. LOKATY BANKOWE 2014 RANKING LOKAT PORÓWNANIE LOKAT {Mosmodule module=REKLAMA1} Lokaty w 2014r. mają generować zysk i to jak najwyższy. Zysk, który jest z góry określony i nie obarczony ryzykiem, ponieważ najważniejszą cechą lokaty bankowej ma być bezpieczeństwo oszczędności, zwłaszcza w czasach spowolnienia gospodarczego i europejskiego kryzysu strefy euro. Dlatego w czasach wysokiej niepewności na rynkach światowych, lokaty bankowe wciąż stanowią doskonałą alternatywę dla ryzykownych akcji giełdowych lub funduszy inwestycyjnych. Jednak sam rynek lokat cechuje się ogromną zmiennością, a banki z powodu czynników ekonomicznych, które będą wpływać na decyzje Rady Polityki Pieniężnej, niestety obniżą oprocentowanie lokat w 2014. Najszybciej odczują to ci, którzy wpłacają oszczędności na lokaty krótkoterminowe. Jeśli ktoś założy lokaty długoterminowe na początku roku, to, choćby następnego dnia oprocentowanie lokat zaczęło pikować w dół po kolejnej obniżce stóp procentowych, przez rok będzie zarabiać tyle, ile bank oferował w dniu otwarcia lokaty. Jedno jest pewne, oprocentowanie lokat w 2014r. już nie będzie spadać i ciężko będzie znaleźć długoterminowe lokaty z oprocentowaniem przekraczającym 4%. Aktualnie oprocentowanie lokat w zdecydowanej większości banków nie przekracza 4%. W tym roku oprocentowanie lokat bankowych może być wyższe niż obecnie, ale dopiero pod koniec roku, gdy rozpocznie się podwyżka stóp procentowych. Te najlepsze będą oprocentowane powyżej 4%. Stopy procentowe już zostały sporo obniżone, co nie pozostało bez wpływu na zyskowność lokat i ich oprocentowanie. Na szczęści inflacja też spadła, co pozwoli na poprawienie ostatecznej zyskowności lokaty bankowej. Banki w 2014r. muszą skupić się na zdobyciu więcej lokat, zwłaszcza tych długoterminowych, aby poprawić współczynniki wypłacalności. Wszystko to z uwagi na działania banków w celu zwiększenia udziału lokat z uwagi na nadchodzące przepisy Bazylei III oraz poprawienia wskaźników płynności. Część z nich będzie musiała zwiększyć stan zgromadzonych oszczędności pochodzących z lokat długoterminowych, wynikający z potrzeby zgromadzenia pieniędzy potrzebnych do udzielania kredytów w nowym roku. Dodatkowo rosnące bezrobocie, oraz nowelizacja rekomendacji KNF, która łagodzi procedury liczenia zdolności kredytowej, wymusi zapotrzebowanie na zwiększenie swojej płynności przez banki. Wg Bazylea III banki będą musiały mieć większe pokrycie udzielonych kredytów w założonych u siebie lokatach długoterminowych, która powinna wzmocnić wiarygodność banków i ich wypłacalność. Wszystko to może prowadzić do krótkoterminowego zwiększania oprocentowania lokat, by zachęcić nas do pozostawiania oszczędności w konkretnym banku, zwłaszcza tym nowym. Dla banku takie promocyjne lokaty będą doskonałym sposobem na poprawienia swojego salda lokat oraz idealnym sposobem na zdobycie nowych klientów banku i pozyskanie ich nowych oszczędności. Koszty w postaci wyższych odsetek w porównaniu do innych lokat, a wypłaconych z promocyjnej lokaty o podwyższonym oprocentowaniu i tak będą niższe niż jakiekolwiek inne akcje marketingowe. Banki z najniższym udziałem lokat detalicznych, a chcące być aktywne kredytując rynek powinny pierwsze wprowadzić promocyjne lokaty. Walcząc o klienta, banki będą musiały podnieść oprocentowanie lokat. Agresywna walka na oprocentowanie lokat może być nawet większa niż w minionych latach. Dodatkowo kryzys zadłużenia w części krajów strefy euro i przedłużające się jego rozwiązanie oraz dalsze spowolnienie gospodarki będą podtrzymywały niepewność na rynkach finansowych, co może wspomóc ich kampanie reklamowe w pozyskiwaniu lokaty. OPROCENTOWANIE LOKAT 2014 {Mosmodule module=REKLAMA2} Pierwsza podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej jest nieunikniona i rozpocznie się już w drugiej połowie nowego roku. Wpłynie to automatycznie na wzrost oprocentowania najlepszych lokat i powinno sporo namieszać w kolejnym rankingu lokat. Najlepsze lokaty bankowe mają mają jednak sojusznika w postaci zmniejszającej się inflacji, która zapewni stopniowy wzrost zysku z lokat, gdyż realna wartość oszczędności i zysku z lokaty po opodatkowaniu i pomniejszeniu o inflację może się paradoksalnie utrzymać. Jakie lokaty bankowe zakładać na początku 2014r.? Najlepiej lokaty krótkoterminowe do sześciu miesięcy, które gwarantuje wysokie oprocentowanie w rankingu lokat. Lokaty te przyniosą gwarantowane i wysokie zyski zanim nastąpi podwyżka stóp procentowych i wzrost oprocentowaniu lokat. Nie warto zamrozić oszczędności na dłuższy termin, na obecnym oprocentowaniu, gdyż po oczekiwanej podwyżce stóp procentowych, oprocentowanie lokat we wszystkich bankach i SKOK-ach zacznie wzrastać, a właściciele lokat, którzy zdecydowali się na lokaty krótkoterminowe dostaną wyższe oprocentowanie po ich odnowieniu czy przy zakładaniu innej lokaty. Ponieważ każda podwyżka stóp procentowych przekłada się zawsze na stopniowy wzrost oprocentowania lokat. Dlatego, dla zakładających czy odnawiający lokaty bankowe w bankach najlepszym rozwiązaniem jest wybór lokaty bankowej z promocyjnym oprocentowaniem lokaty powyżej 3,5%. Najlepsze lokaty w SKOK {Mosmodule module=SKOK} Obecnie co piąta lokata bankowa otwierana jest na rok czasu. Na dłuższy okres lokaty: lokaty 2 letnie czy lokaty 3 letnie decyduje się zaledwie co trzydziesty właściciel lokaty bankowej. Największą jednak popularnością cieszą się lokaty na trzy miesiące i lokaty półroczne. Co szósta lokata zakładana jest na 1 miesiąc, a co trzecia lokata na 3 miesiące. Nie dziwi więc, ze banki wyraźnie promują lokaty roczne i dwuletnie. Banki kuszą, byśmy zakładali lokaty na dłuższe okresy np. na rok czy 2 lata, gdyż szybciej zapewnią sobie stabilizacje płynnościowa wynikającą z regulacji Bazylea III. Przy zakładaniu najlepszej lokaty bankowej - trzeba pamiętać, że oprocentowanie lokaty nie jest równe realnym zyskom. Po pierwsze od zysku z lokaty bankowej należy odjąć 19-proc. podatek od zysków kapitałowych, a następnie inflację. Wskaźnikiem uwzględniającym inflację jest realna stopa zwrotu. Jeśli szukasz najlepszej lokaty na 2014r. dla swoich oszczędności to porównując oprocentowanie lokat w porównanie lokat czy ranking lokat, bierz pod uwagę warunki wymagane przy zakładaniu lokaty. Szczególnie zwróć uwagę na wszystkie haczyki i dodatkowe wymagania przy zakładaniu lokaty. {Mosmodule module=REKLAMA3} RANKING LOKAT 2014: {Mosmodule module=RANKINGLOKAT} Zysk z lokaty zależy od wielu czynników, ale najważniejszym jest wysokość oprocentowania lokaty i żeby było stałe oprocentowanie. Warto wybierać jak najwyżej oprocentowanych lokat z porównania lokat, które dają obliczalny i bezpieczny zysk na jak najdłuższy okres, czyli lokaty bankowe, które przyniosą nam realny zysk po uwzględnianiu inflacji i podatku Belki muszą być oprocentowane jak najbliżej 4% w skali roku. Jakiekolwiek zakładania lokaty poniżej 3% nie ma więc żadnego sensu, zwłaszcza, że spokojnie znajdziemy lokaty bankowe wyżej oprocentowane. Dodatkowo zakładając obecnie lokaty bankowe na dłuższy termin uzyskamy lepsze oprocentowanie teraz niż za kilka tygodni. Nie warto zakładać lokaty bankowe na krótki okres lokaty, gdyż w kilkutygodniowej perspektywie oprocentowanie lokat spadnie przynajmniej w tych największych bankach. Być może mniejsze banki powinny utrzymać oprocentowanie lokat, by lepiej konkurować o nasze oszczędności z tymi dużymi chcąc powiększyć swój posiadany kapitał lokat zgodnie z dyrektywą unijną. Więc lepiej założyć teraz lokaty bankowe na krótki okres, ale z wysokim oprocentowaniem, by potem odnowić ją już z wyższym Czy lepiej mieć na początku wydające się wyższe na długoterminowej, które może okazać się później o wiele niższe o tej krótszej, odnawianej. Każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć. W każdym razie z pewnością promocje lokat w 2014 nie znikną i jakieś będą, ale czy lepsze czy takie same, to dopiero sprawdzimy. Co chwile będą też wprowadzane nowe promocyjne lokaty bankowe w rankingu lokat. Walka o nasze oszczędności w 2014 wciąż będzie trwała, a jego podstawowym orężem będą przede wszystkim reklama i kuszenie ogromnymi zyskami. Będziemy zasypywani nowymi promocyjnymi lokatami bankowymi i reklamami lokat w stylu: „na wyścigi”, „lokata tylko kilka dni”, „super lokata”, które kuszą wysokim oprocentowaniem. Jednak nic za ramo nie będzie. Za bardzo atrakcyjne oprocentowanie lokaty, będziemy musieli otworzyć konto bankowe lub być nowym klientem banku. Czasem będziemy musieli wpłacić nowe oszczędności, czyli nie będzie można wpłacić pieniędzy już zgromadzone w danym banku np. z konta bankowego czy oszczędnościowego. Dlatego tak ważne jest aby przed założeniem lokaty zapoznać się z aktualizowanym: najlepsze lokaty ranking lokat 2014 i znać podstawowe zasady oszczędzania, by wybrać te najzyskowniejsze i najlepsze lokaty bankowe spośród liderów porównania lokat.